Bohinjsko - spomienka na dovolenku

14.09.2018

Na konci leta sme absolvovali niekoľko dní v krásnom prostredí Bohinjského jazera, Triglavu a julských Álp. Vysoké hory, na miestne pomery výnimočne teplá voda, kvalitná ponuka služieb a prepracované riešenia spolu s výbornou spoločnosťou rodiny a kamarátov urobila z dovolenky zážitok. 

Napriek tomu bola možnosť sledovať aj otázky, ktoré ma zaujímajú a ktoré sú súčasťou tohto projektu. Kvalita produktov je, zdá sa, pre Slovincov veľmi dôležitá a spôsobov ako sa firmy a produkty snažia deklarovať svoju kvalitu sa tu našlo veľa a to veľmi rôzneho charakteru. Nevyfotil som si všetky, ale niektoré mi pomôžu instagramový projekt na pár dní držať aj bez internetového hľadania a skúmania. 

Ako prvý príklad pre prezentáciu som vybral regionálne označovanie pôvodu produktov Bohinjsko from Bohinj. Skutočne ho bolo vidieť v obchodoch aj na službách a aj keď informácie na internete sa nezískavajú úplne jednoducho, určite to minimálne pre moje "poučené" okolie bol ukazovateľ, aké výrobky si kúpiť ako spomienku, darček domov. 

Nakoľko ide o turisticky atraktívnu oblasť a turistov sme tam stretali požehnane a tých, ktorým sme rozumeli (Čechov a Slovákov) tam tiež nebolo málo, tak takýto účel použitia regionálneho označenie má viac ako význam. 

Mimochodom ten obrázok z Instagramu pochádza zo syru, ktorý sme si doniesli domov ako spomienku. Jeho chuť je zmes pareného syra ako ho poznáme z našich hôr a tradičného eidamu, ako ho poznáme z obchodu. Určite obohatí rozprávanie o dovolenkových zážitkoch. 

príkladov rôznych označení som tam videl veľa.